Piotr Zając - Specjalista IT

Naprawa zaszyfrowanych baz danych

Naprawa zainfekowanych baz danych - wirusy szyfrujące

Miło nam poinformować wszystkich odwiedzających, iż nasza oferta została poszerzona o skuteczną naprawę baz danych uszkodzonych przez działanie wirusów szyfrujących. Zasadniczo istnieje możliwość odzyskania dużej ilości danych z plików zaszyfrowanych. Niestety nie zawsze i nie wszystko jesteśmy w stanie naprawić. Wynika to z tego , że odmian wirusów szyfrujących jest wiele i ciągle powstają nowe. Niemniej stale dokładamy starań aby opracowywać coraz to lepsze metody naprawiania zaszyfrowanych plików. 

Zainfekowanie Cryptolocker'em

Wirusy popularnie określane jako cryptolocker to bardzo złośliwe oprogramowanie i czasem ciężko się przed nim ustrzec. Często przychodzi w postaci załącznika poczty e-mail, sugerującej że w załączniku jest ważny dokument. 

Na co uważać

Należy zwracać szczególną uwagę od kogo dostajemy maile, a jeśli nie spodziewamy sie żadnego pisma, wezwania do zapłaty etc, najlepiej nie otwierać takich załączników. Warto pamiętać iż urzędy, instytucje czy firmy takie dokumenty z reguły wysyłają tradycyjną pocztą. 

Jak zabezpieczyć firmową bazę danych

Dodatkowo ustrzec się problemu można stosując skuteczne oprogramowanie antywirusowe - odradzamy tak zwane darmowe programy antywirusowe, które legalnie można używać z reguły tylko na komputerach domowych nie firmowych!, a ich skuteczność jest ograniczona. 

Istnieją też na rynku programy typu Crypto Prevent , które dodatkowo zabezpieczają nasze komputery, poprzez wprowadzenie dodatkowych wpisów w zasadach zabezpieczeń komputera i uniemożliwiają szyfrowanie danych.

Zawsze jest ryzyko

Niestety nie istnieje 100% zabezpieczenie przed wirusami szyfrującymi. Z całą pewnością nie należy płacić za odszyfrowanie plików przestępcom - to jedynie młyn na wodę, osoby takie dalej prowadzą swój przestępczy proceder, a często mimo zapłaty dużych kwot nie dają narzędzia do odszyfrowania. 

W każdym razie jeśli zawiodą wszelkie zabezpieczenia i mamy problem z plikami, lub co gorsza z bazami danych używanymi w firmie - zachęcamy do kontaktu. Analiza jest zawsze bezpłatna, a dzięki naszym staraniom, oraz pracy specjalistów jako nieliczni osiągamy skuteczność przekraczającą 60% w naprawianiu zaszyfrowanych baz danych i innych plików. 

Wysoka skuteczność

W naprawie niezaszyfrowanych baz dbf, mdf i innych skuteczność przekracza 99%, co daje nam wiodące miejsce na rynku usług związanych z naprawą baz. 

Zachęcamy do kontaktu i współpracy wszystkich, którzy mają problem i nie wiedzą jak go rozwiązać. 

"Your personal files are encrypted" - jeśli widzisz taki tekst - masz problem, ale to nie koniec świata.

Najprawdopodobniej jesteśmy w stanie pomóc. Zadzwoń: 535 50 53 59.