Piotr Zając - Specjalista IT

Libra - nowa kryptowaluta

Bezpieczeństwo w sieci podstawą rozwoju nowych możliwości.

Libra – nowa kryptowaluta

Libra jest kryptowalutą działającą na blockchainie, czyli rozproszonej bazie danych, niemającej scentralizowanego miejsca przechowywania danych.  W odróżnieniu od innych kryptowalut jej kurs ma być ustabilizowany dzięki oparciu go na rezerwie (aktywa : waluty takie jak USD, EUR, JPY, GBP oraz krótkoterminowe papiery dłużne). Stworzona przez Stowarzyszenie Libra, będące organizacją non-profit. Jej siedziba mieści się w Genewie (Szwajcaria). W swojej białej księdze Stowarzyszenie Libra podaje statystyki według których 1,7 mld dorosłych osób na świecie nie ma dostępu do usług finansowych. Celem stawianym przez organizację jest stworzenie systemu w którym przesyłanie pieniędzy będzie tak proste i tanie jak wysłanie zwykłej wiadomości. W tej chwili w skład stowarzyszenia wchodzi 28 członków min. Facebook, Uber, ebay, Visa czy Spotify. W momencie uruchomienia w połowie 2020 roku organizacja ma liczyć około 100 członków, spośkród których wszyscy będą posiadać te same prawa, obowiązki i zobowiązania finansowe. Wiodąca rola Facebooka ma potrwać do końca 2019 roku.

Libra ma zostać wdrożona do ekosystemu Facebooka w którego skład wejdą również Messenger oraz WhatsApp. Dzięki temu uzyskany zostanie dostęp do 2,4 mld użytkowników. Umożliwi to łatwe dokonywanie przelewów pieniężnych w dowolny zakątek świata z pominięciem całego systemu finansowego, również przelewów całkowicie anonimowych.

Dokonywanie takich płatności niesie ogromną wygodę, a w konsekwencji powoduje wzrost zagrożenia utraty nie tylko danych, ale również utraty pieniędzy w przypadku ataku hakerskiego poprzez wirusy szyfrujące - ransomware.

 Zleć nam wykonanie kompleksowej ochrony antywirusowej twoich urządzeń i bez obaw korzystaj z nowinek technologicznych. Kontakt telefoniczny +48 530 303 355 lub mailowy biuro@it-connection.pl . Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.piotr-zajac.pl oraz www.it-connection.pl

Źródła : https://libra.org/en-US/white-paper/#the-libra-currency-and-reserve

https://comparic.pl/projekt-libra-co-nalezy-o-nim-wiedziec/

https://highlab.pl/kryptowaluta-libra-facebooka/
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ostatnie wpisy

Korzystając z serwisu zgadzasz się z polityką cookies